هواپیمای باورنکردنی؛ لندن تا نیویورک در 11 دقیقه

هواپیمای جدید

مهندسِ مسئول توسعۀ هواپیمای Skreemr طرحی تخیلی از سریع‌ترین هواپیمای جهان ارائه کرد که می‌تواند تصورات موجود از سفر هوایی را دگرگون کند.
طراح این هواپیمای جدید، مهندسی کانادایی به نام چارلز بومباردیه است. وی درباره هواپیمایی که طراحی کرده است می‌گوید: این هواپیما قادر خواهد بود با سرعتی معادل 24 ماخ حرکت کند که این سرعت، دو برابر سرعت هواپیمای Skreemr و 12 برابرِ سرعت هواپیمای کنکورد است.
بومباردیه، هواپیمای شگفت انگیز خود را Antipode نام نهاد و گفت: این هواپیما می‌تواند 10 سرنشین را در مدتی کمتر از یک ساعت، تا 20 هزار کیلومتر جابجا کند و این به آن معنی است که قادر است مسافران را در مدت 11 دقیقه، از لندن به نیویورک برساند!
بومباردیه در گفت وگو با مجله فوربس گفت: همواره به ساخت هواپیمایی می‌اندیشم که بتواند با بیشترین سرعت، مسافران را به دورترین مسافت ممکن ببرد.
این مهندس کانادایی که برای شرکت ImaginActiv کار می‌کند، پیش از این، در ماه اکتبر، با ارائه طرح هواپیمای خود به نام Skreemr، جهان را شگفت زده و خاطر نشان کرد که این هواپیما را می‌توان با به کارگیری سامانه مغناطیسیِ railgun ، راه اندازی کرد تا به این ترتیب، امکان رساندنِ آن به آسمان با سرعتی معادل 10 ماخ فراهم شود.
به نوشتۀ روزنامه دیلی میل، بر اساس این اختراع، هواپیما، بر روی دو ریل موازی قرار می‌گیرد و هنگام حرکت بر روی ریل‌ها به صورت پیوسته و با استفاده از ویژگی الکترومگنتیک بسیار بالا، سرعت این هواپیما به حدی شگفت انگیز بالا می‌رود.
اما به گفتۀ بومباردیه، Antipod قادر خواهد بود بدون نیاز به ریل‌های موازی، از هر فرودگاهی، مستقیماً تیک آف کند و برای تیک آف، فقط از انرژی موشک‌های چند بار مصرف استفاده می‌کند. این موشک ها، به بال هواپیما نصب می‌شوند تا انرژی لازم برای بالا بردن هواپیما به ارتفاع 40 هزار پایی را فراهم کنند و چه بسا سرعت هواپیما را تا 5 ماخ برسانند.
این هواپیما از هر دو کاربری تجاری و نظامی برخوردار خواهد بود و می‌توان از آن، برای انتقال شخصیت‌های مهم، با سرعتی باور نکردنی به سراسر جهان استفاده کرد.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه